ako môžem využiť môj preukaz?

1.) mimo školy ako čipovú kartu:

● ako dopravnú čipovú kartu na MHD, SAD a železnice. Možnosti použitia preukazu študenta u jednotlivých autobusových dopravcov a ZSSK sú uvedené v zozname dopravcov.

● nahrádza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach,

● ako elektronickú vstupenku na kultúrne, športové podujatia zakúpené prostredníctvom siete Ticketportal (pri rezervácií stačí zadať číslo čipu),

● ako elektronickú peňaženku,

● ako preukaz pre vedecké univerzitné knižnice – preukaz je možné používať ako preukaz čitateľa, nie je potrebné mať knižničný preukaz.

 

2.) na základe vizuálu ako:

Medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC – zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (international student identity card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia.

Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 40.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné licenciu ISIC využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

Európsku kartu mládeže EURO<26 – modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

Zoznam dopravcov:

    Zoznam dopravcov