dopravná peňaženka

Jednou z hlavných funkcionalít Preukazu žiaka a Preukazu študenta je doprava. Na svojom preukaze si môžeš aktivovať dopravnú peňaženku (elektronická peňaženka, EP), nabiť si na nej kredit a cestovať po Slovensku pohodlne iba s týmto jedným čipovým preukazom, ktorý je navyše cenovo zvýhodnený oproti platbe v hotovosti. Dopravnú peňaženku na svoj Preukaz žiaka/študenta si môžeš zakúpiť u troch nasledujúcich dopravcov:

● Slovak Lines

● SAD Žilina

SAD Trenčín

● SAD Dunajská Streda

● MDS Považská Bystrica

● SAD Prievidza

 

predplatný cestovný lístok

Predplatný cestovný lístok (PCL), známy aj pod názvom “električenka”, si môžeš okrem klasických foriem aktivácie aktivovať u vybraných dopravcov aj prostredníctvom internetu. Túto službu ponúkajú nasledovní dopravcovia:

● Bratislava (Dopravný podnik Bratislava, a. s.),

● Košice (Dopravný podnik mesta Košice),

● Považská Bystrica (Mestská dopravná spoločnosť, a.s. Považská Bystrica),

● Trenčín (SAD Trenčín, a.s.).

 

čo mám spraviť?

Prvý vklad na kartu musí byť vykonaný o dopravcu (vo vozidle alebo na predpredaji), čím sa nastaví dopravná aplikácia na tvojom preukaze ako dopravná karta vybraného dopravcu.

Zaregistruj sa na portáli transcard.sk. Po prihlásení do systému uvidíš svoju dopravnú kartu. Ak dopravca prevádzkuje eshop na nabitie karty, zobrazí sa ti tlačidlo na nabitie kreditu na karte (NABI) alebo zakúpenie predplatného cestovného lístka (KUPIT PCL).

 

CHCEM PREJSŤ PRIAMO NA REGISTRÁCIU/PRIHLÁSENIE